Продавець ТОВ “ПАРАСОЛЯ” розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
25 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+38 (050) 468-27-22
+380 (67) 467-27-22
+380 (67) 467-65-15
+380 (50) 468-65-15
"Parasola"

Робота на висоті. Топ 5 порад щодо безпечної роботи на висоті?

Робота на висоті. Топ 5 порад щодо безпечної роботи на висоті?

 

Робота на висоті - охорона

Ці сумні статистичні дані про роботу на висоті в основному пов'язані з тим, що роботодавці забувають про основоположному принципі безпеки і гігієни праці, що застосовується у всій Європі, який є пріоритетом колективного захисту над особистим захистом. Простіше кажучи, передусім, особливо коли мова йде про роботу на висоті, використовуйте такі заходи обережності, які не залежать від волі окремого працівника, тобто бар'єри, платформи безпеки, захисні сітки. Засоби індивідуального захисту, такі як ремені безпеки, можуть використовуватися тільки тоді, коли заходи колективного захисту не застосовуються.

Це дуже часто призводить до ситуації, в якій співробітник обладнаний ременями безпеки, бере їх на дах, але не використовує їх. У відповідності з правилами відповідальність за безпеку і гігієну праці несе особа, що курирує роботу, тобто роботодавець або керівник будівництва, і не має значення, що неможливо дбати про кожного працівника окремо.

Робота на висоті покрівельників

Передбачається, що покрівельники працюють на висоті, в тому числі на поверхні даху, а карабіни повинні захищати їх у разі аварії, яка випадає за межі контуру даху. Таким чином, найпростіше обладнання підходить, і, отже, самі легкі і найменш обмежують рухи. Ще один елемент, що впливає на рішення співробітника використовувати підвіску, - це показати йому, де її прикріпити. Недостатньо оснастити працівника карабінами. Переконайтеся, що працівник точно знає, до якого елементу він може прикріпити. Якщо в конструкції будівлі такого елементу немає, слід передбачити надійно закріплені анкера. Будь ласка, зверніть увагу, перш ніж прикріплювати захисні троси до димоходів. Димар - це структура, яка не передає зсувні сили, що виникають при утриманні падаючого людини. Якщо це досить новий, правильно сконструйований димохід, він може витримати таке навантаження, але якщо ми маємо справу зі старим димарем, чиї цеглу злипаються більше за звичкою, ніж з-за обв'язки, то такий елемент не зупинить падіння працівника, але він все одно може впасти на нього, завдавши додаткову травму.

 

Згідно з правилами на дахах, ухил яких перевищує 20%, всі працівники повинні бути захищені від падіння з висоти. На дахах з ухилом до 20% повинні бути закріплені ті, хто працює поблизу краю даху. Ніде в регламенті не було зазначено, що означає «біля краю даху». Тут слід зазначити, однак, що керівники ніколи не будуть впевнені, що працівник, який працює на конику, не наблизиться до краю даху, щоб спілкуватися з людиною внизу. Навіть якщо він не робить цього свідомо, ситуація на даху може привести до того, що проти його волі він виявиться в надзвичайній ситуації.

Робота на висоті - безпека співробітників

Ми представляємо важливі поради для людей, відповідальних за безпеку співробітників, що працюють на висоті:

1. Перевірте, чи можна використовувати заходи колективного захисту, тобто бар'єри, будівельні ліси або платформи безпеки, захисні сітки - просто перевірте на початку кожного робочого дня, чи правильно вони сконструйовані і захищені, і вам не доведеться покладатися відповідальність на своїх підлеглих;

2. Якщо застосування колективних заходів захисту неможливо, обладнайте всіх своїх співробітників, працюючих на даху, незалежно від ступеня нахилу даху, засобами індивідуального захисту, тобто ременями безпеки з тросом і амортизатором;

3. Переконайтеся, що ці кошти правильно обрані для виконуваної роботи, тоді ви уникнете ситуації, коли співробітники за вашою спиною знімуть ремені;

4. Переконайтеся, що співробітники знають, до чого прикріплювати лінії і достатньо надійні точки кріплення;

5. Пам'ятайте, що ви несете відповідальність за безпеку своїх підлеглих - ваше майбутнє може залежати від їх поведінки, тому навчайте їх належним чином, інформуйте їх про погрози.

 

Робота на висоті - небезпечні зони

Іншою проблемою, найбільш часто виникає під час покрівельних робіт, є небезпечні зони, тобто ділянки, де існує ризик падіння предметів з висоти. В відповідності з діючими правилами при проведенні робіт на висоті небезпечна зона повинна бути огороджена на рівні землі, ширина якого становить хв. 0,1 висота, на якій виконуються роботи, але не менше 6 м.

Тому в непромислових умовах для покрівельних робіт застосовується зона 6 м. Про це слід пам'ятати, перш ніж укладати договір, оскільки необхідно перевірити, кому належить ділянка шириною 6 м навколо будівлі, і узгодити з власником умови проходження його через небезпечну зону. Якщо на ньому є пішохідна доріжка або стоянка, слід подбати про те, щоб забезпечити належні знаки, що інформують свідків про роботах, виконаних на висоті, і про відповідну заборону на в'їзд. Якщо в районі є дорога або вулиця, то умови закриття або звуження дороги повинні бути узгоджені з владою.

Небезпечна зона повинна бути постійно огороджена, щоб не провокувати сторонніх, зазвичай дуже незадоволених перешкодами, руйнувати перегородку і входити в зону, незважаючи на заборону. Популярні стрічки, на жаль, знищуються жителями і підрядник несе відповідальність за довговічність огорожі і маркування. Різниця дуже важлива з точки зору кримінальної та цивільної відповідальності. Якщо зона правильно огороджена і позначена, і хтось входить в зону, вони роблять це на свій страх і ризик. Однак, якщо він опиняється в недостатньо захищеній зоні, робіт підрядник несе відповідальність за його безпеку, а також за безпеку, наприклад, автомобіля, припаркованого в зоні. Так може статися, що при неправильній маркування та огорожі водій буде паркувати автомобіль в небезпечній зоні, на яку зверху може впасти інструмент або матеріал. Підрядник тоді повинен буде покрити втрати з власної кишені. Однак, якщо водій припаркований в зоні, незважаючи на належну вивіску і огорожу, він повинен покрити втрати від свого власного кондиціонера.

Робота на висоті - практичний рада

· перед підписанням контракту подумайте, кому належить зона 6 м навколо будинку і для чого вона призначена;

· перед початком робіт погодити з землевласником умови виключення землі з користування сторонніми особами;

· відгородити зону шириною хв. 6 м, тому що ви несете відповідальність;

· переконайтеся, що огорожу досить міцне і правильно маркована - ви уникнете щоденного ремонту, наприклад, порваних стрічок і вторгнень, які потрапляють в зону, за яку ви несете відповідальність.

 

Увага! Дотримання правил може позбавити вас від відповідальності за події, які ви не можете контролювати.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner